09.06.2023

Jakie urządzenia znajdziesz w siłowni plenerowej? 7 najpopularniejszych przyrządów do ćwiczeń w siłowni zewnętrznej

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia i samopoczucia. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie do swojego życia regularnych treningów. Obecnie w Polsce można zaobserwować coraz więcej siłowni plenerowych, z których można korzystać bezpłatnie. Zastanawiasz się nad stworzeniem siłowni zewnętrznej? Sprawdź, jakie urządzenia fitness zewnętrzne warto wybrać.

Jakie są urządzenia fitness zewnętrzne?

Jakie są najpopularniejsze urządzenia fitness zewnętrzne dostępne w siłowniach plenerowych?

Najpopularniejsze urządzenia fitness zewnętrzne, które często można spotkać na siłowniach plenerowych, to:

 1. Orbitrek – jest to urządzenie do ćwiczenia aerobowego, które symuluje ruch biegania, ale bez dużego obciążenia stawów. Orbitrek zapewnia trening całego ciała, wzmacniając nogi, ramiona i mięśnie tułowia.
 2. Wioślarz – urządzenie do treningu wiosłowego imitujące ruch wioślarski. Wiosła zapewniają kompleksowy trening, angażując mięśnie pleców, ramion, nóg i brzucha.
 3. Rowerki treningowe – są to rowerki stacjonarne, które można znaleźć na siłowniach plenerowych. Pozwalają na trening kardio, wzmacniają nogi i poprawiają kondycję.
 4. Jeździec – posiada podobny mechanizm jak orbitrek, ale zamiast pedałowania, umożliwia płynny ruch w stylu chodu lub biegu. Urządzenie angażuje wiele grup mięśniowych, w tym mięśnie nóg, pośladków, brzucha i ramion. Zapewnia trening aerobowy, wzmacnia mięśnie, poprawia wytrzymałość i równowagę.
 5. Stepper – to kompaktowe urządzenie ma formę dwóch pedałów, na których użytkownik wykonuje ruchy podobne do chodzenia po schodach. Poprzez unoszenie i opuszczanie nóg na pedałach angażuje głównie mięśnie nóg, pośladków i brzucha.
 6. Prasa ręczna – urządzenie umożliwia trening siłowy dla górnej partii ciała. Składa się z dwóch niezależnych uchwytów, które użytkownik może chwycić, a następnie naciskać w przód, wykonując ruch podobny do naciskania ciężarów. Prasa ręczna umożliwia skoncentrowane treningi na mięśniach klatki piersiowej, ramion, pleców i mięśni naramiennych.
 7. Siłownia wielofunkcyjna – tego typu siłownia składa się z różnych urządzeń do treningu siłowego, takich jak drążki do podciągania, poręcze do pompek, drążki do wyciągania i inne. Pozwala na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń siłowych na świeżym powietrzu.

Zalety zewnętrznych urządzeń fitness to:

 1. Dostępność i bezpłatne korzystanie – siłownie plenerowe są zwykle dostępne dla wszystkich bez ograniczeń. Każdy może z nich skorzystać, co sprawia, że są one bardziej dostępne niż tradycyjne siłownie.
 2. Ćwiczenia na świeżym powietrzu – trening na świeżym powietrzu ma wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Możliwość ćwiczenia na siłowni zewnętrznej pozwala cieszyć się pięknem otaczającej przyrody i redukuje stres.
 3. Różnorodny sprzęt do ćwiczeń – siłownie zewnętrzne często oferują różnorodne urządzenia fitness zewnętrzne, umożliwiając trening całego ciała. Można wykonywać zarówno ćwiczenia aerobowe, jak i siłowe, aby poprawić wytrzymałość, siłę i kondycję fizyczną.
 4. Społeczność i motywacja – siłownie plenerowe cieszą się coraz większą popularnością, można tam zawrzeć nowe znajomości i wspólnie motywować się do regularnej aktywności.
 5. Dla każdego bez względu na kondycję – treningi na siłowni zewnętrznej można dopasować do indywidualnych potrzeb i umiejętności.

Jak korzystać z zewnętrznych urządzeń siłowni plenerowej?

Siłownie zewnętrzne zdobywają coraz większą popularność, warto przenieść swoje treningi na świeże powietrze, szczególnie wiosną i latem. Korzystanie z urządzeń fitness na siłowniach zewnętrznych jest stosunkowo proste. Oto kilka wskazówek, jak z nich skorzystać.

 • Zapoznaj się z urządzeniami – na początku warto dokładnie przyjrzeć się urządzeniom, zrozumieć ich funkcje i dowiedzieć się, jak prawidłowo z nich korzystać. Wystarczy przeczytać instrukcje, które są dostępne na tabliczkach informacyjnych przy urządzeniach.
 • Rozgrzej się – przed rozpoczęciem treningu zaleca się wykonanie krótkiej rozgrzewki. Możesz wykonać kilka dynamicznych ćwiczeń, takich jak marsz w miejscu, skoki, wykroki, aby przygotować swoje mięśnie i stawy do aktywności fizycznej.
 • Ustal cel treningu – określ, co chcesz osiągnąć podczas treningu na siłowni zewnętrznej. Czy chcesz poprawić swoją kondycję, wzmocnić mięśnie, spalić kalorie? To pomoże Ci skoncentrować się na odpowiednich ćwiczeniach i dostosować intensywność treningu.
 • Wybierz odpowiednie urządzenia – na podstawie celu treningu wybierz odpowiednie urządzenia fitness. Jeśli chcesz popracować nad wytrzymałością, skoncentruj się na rowerkach treningowych, orbitrekach czy bieżniach. Jeśli celem jest trening siłowy, skup się na urządzeniach do treningu siłowego, takich jak siłownie wielofunkcyjne, prasa ręczna czy drążki do podciągania.
 • Ustal właściwą technikę – przed rozpoczęciem ćwiczeń upewnij się, że znasz właściwą technikę wykonywania poszczególnych ćwiczeń. Prawidłowa technika zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność treningu. Jeśli masz wątpliwości, poproś o pomoc instruktora lub doświadczonego użytkownika siłowni.

Dlaczego warto wybrać urządzenia do siłowni zewnętrznej od Stameco?

Decydując się na stworzenie siłowni plenerowej, należy zadbać o odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. W ofercie Stameco znajdziesz szeroki wybór urządzeń fitness zewnętrznych montowanych na słupie, na pylonie, po urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Jest to sprzęt certyfikowany przez niezależną jednostkę akredytowaną. Każde urządzenie jest wykonane zgodnie z najnowszymi normami gwarantującymi wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania.

Ile kosztuje siłownia zewnętrzna?

Zastanawiasz się, jakie są ceny urządzeń fitness zewnętrznych? Koszty będą uzależnione od liczby i rodzaju wybranego sprzętu. Firma Stameco może pomóc Ci w zaprojektowaniu kompleksowej siłowni zewnętrznej, która sprosta Twoim oczekiwaniom. Możesz również wybrać gotowe zestawy proponowane przez firmę, wówczas możesz liczyć na niższe ceny.

Siłownie zewnętrzne są popularnym wyborem dla osób poszukujących alternatywnych miejsc do treningu, które zapewniają korzyści dla zdrowia, swobodę dostępu i pozytywne doświadczenie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. To dlatego bez wątpienia warto zainwestować w takie rozwiązanie.