31.05.2021

Wywiad dla Gazety Sołeckiej. Dlaczego siłownie plenerowe to doskonała inwestycja w zdrowie mieszkańców?


W majowym wydaniu „Gazety Sołeckiej” ukazał się również artykuł z naszym udziałem. Została poruszona kwestia zmniejszonej aktywności fizycznej wśród mieszkańców, spowodowanej izolacjami i obostrzeniami. W tych trudnych czasach ważną rolę odgrywają ogólnodostępne siłownie zewnętrzne, które ułatwiają lokalnym społecznością codzienną aktywność oraz integrację.

"Gazeta Sołecka" upowszechnia idee dobrych praktyk służących pobudzaniu aktywności mieszkańców, unowocześnianiu oraz odnowie wsi. Czytelnicy mogą znaleźć w każdym wydaniu porady i przykłady rozwiązań, a także aktywne działania liderów wiejskich.

Każda siłownia plenerowa to inwestycja w zdrowie mieszkańców danej miejscowości. Coraz więcej miast i wsi inwestuje w takie instalacje, uświadamiając, że to nie tylko nowy trend ruchu na świeżym powietrzu, ale przedsięwzięcie, które daje mieszkańcom wiele korzyści, przy okazji budując pozytywny wizerunek gminy.

„Pandemia wywołana przez koronawirusa postawiła nasz świat na głowie i wciąż zbiera swe żniwo. Okresy izolacji i obostrzeń przyczyniły się między innymi do mniejszej aktywności fizycznej i złego samopoczucia. Coraz więcej osób zmaga się z otyłością, dlatego Światowa Organizacja Zdrowia zaleca dostosowanie publicznej infrastruktury do aktywności na świeżym powietrzu. Jednym z pomysłów na propagowanie świadomości i rozwój aktywności fizycznej są siłownie zewnętrzne. Tworzenie ogólnodostępnych miejsc pozytywnie wpływa również na integrację lokalnych społeczności — to aktywne miejsca spotkań dla młodzieży, rodziców z dziećmi i seniorów.”Z racji tego, że mamy dużo zapytań dotyczących gotowych zestawów, przygotowaliśmy promocyjne zestawy siłowni zewnętrznych, które idealnie wpisują się w budżety sołeckie. Zestawy są opracowane tak, by sprostać wymaganiom każdej grupy wiekowej. Siłownia plenerowa to świetna inwestycja w zdrowie mieszkańców, co potwierdza tytuł artykułu w „Gazecie Sołeckiej”. W publikacji możecie zobaczyć jedną z naszych realizacji, która została sfinansowana z budżetu sołeckiego. Ważne jest usytuowanie takich instalacji w możliwie bliskich odległościach od miejsc zamieszkania, aby korzystanie z takich miejsc było wygodne w codziennej aktywności fizycznej mieszkańców. 

 

Zapraszamy do zapoznania się z całym wydaniem czasopisma, w którym znajdziecie wiele ciekawych i wartościowych artykułów. Dziękujemy "Gazecie Sołeckiej" za publikacje tak aktualnego i interesującego materiału, w którym mogliśmy wziąć udział.